październik 19, 2021

Shake po treningu

Po ciężkim treningu nasze ciało jest gąbką, która wchłania wszystkie składniki odżywcze, które wkładamy, ale czego potrzebuje nasze ciało? . Musimy skorzystać okno anaboliczne , który jest momentem, w którym ciało jest bardziej podatne na wprowadzane przez nas składniki odżywcze. Jak już wspomnieliśmy, lepiej jest spożywać jedzenie płynna postać , ponieważ trawienie stałego pokarmu zajęłoby nam dużo czasu, zanim składniki odżywcze dotrą do mięśni, i stracilibyśmy tę wspaniałą okazję, w której jej najsilniejsze działanie występuje po 45 minutach po treningu, po tym czasie jego działanie jest zminimalizowane.
Następnie powiem ci, że musisz wejść do shakera, aby zmaksymalizować wyniki.

Pierwszą rzeczą logicznie jest Koktajl proteinowy , Szczególnie wolę te z jajko lub mięso , ponieważ kiedy rozmawialiśmy przy innej okazji, nasz organizm nie toleruje genetycznie produktów mlecznych, nie rozwinęliśmy się do tego wystarczająco i chociaż nie odczuwamy złego przyjmowania ich na poziomie naszego jelito jest szkodliwy dla kosmków.
Glutamina jest kolejnym składnikiem, którego nie można pominąć, ponieważ eliminuje amoniak wytwarzany po wysiłku, a immunocyty wymagają po tym ilości glutaminy, a jeśli go nie podamy, zabiorą go z naszych mięśni.
Leucyna , zabrzmi to jak bycie jednym z rozgałęzionych łańcuch aminokwasy, znane jako BCAA´s, wraz z izoleucyną i waliną. Jest to najbardziej anaboliczny z tych trzech, dlatego jest najbardziej obfity w formułach suplementów, ze względu na jego zdolność do stymulowania hormonu insuliny (bardzo anaboliczny hormon, jeśli jest stosowany prawidłowo) i do stymulowania mTOR , które znajdują się w komórce i stymulować syntezę białek .
Kreatyna , bardzo ważne dla regeneracji i syntezy ATP, benzyny mięśni w krótkim i intensywnym wysiłku. Ważne jest, aby brać go w cyklach 1 i 1/2 miesiąca i odpoczywać w tym samym czasie. Zarówno przed treningiem, jak i po nim.
Omega 3 , ze względu na jego właściwości przeciwzapalne.
Glukoza, ważny prosty cukier po treningu aktywujący insulinę i szybko działający jako klucz do „otwórz komórkę” i składniki odżywcze do funkcjonowania.
Sok cytrynowy , ze względu na wysoką zawartość witamina C i mi , który będąc przeciwutleniaczem, eliminuje wolne rodniki i jego potas zawartość , korzystne dla syntezy białek i wapń, wszyscy znamy jego właściwości, a inną, lepiej znaną, jest to, że ma istotna rola w skurczu mięśni. Oprócz posiadania innych minerałów.
Jest mój dobry kolega, który używa wodnika, po treningu pije 1/2 litra, a po kąpieli pije shake. Wodnik oprócz cukrów ma również minerały, ale wolę dekstrozę i cytrynę, ponieważ osobiście jest znacznie tańsza.
Na rynku możemy znaleźć tzw poprawa , są one już przygotowane z wyżej wymienionych składników odżywczych i zawierają również taurynę, fenyloalaninę (trochę), kwas alfa-liponowy itp. Ale w szczególności nie przekonuje mnie związek między ilościami. Ale są bardzo ważne.
Ilości każdego składnika to:

  1. Białko: 1 rondel
  2. Dekstroza: 1 g / kg masy ciała
  3. Leucyna: 6gr
  4. Omega 3: 10 gr (jedna łyżka stołowa)
  5. Cytryna: sok z 1 cytryny
  6. Kreatyna: Jeśli otrzymasz 5gr (łyżka herbaty, przed i po)
CZYTAĆ  Czy pyszne przekąski mogą być dla Ciebie dobre

     7. glutamina: 5 gr