październik 19, 2021

Instynktowny trening kulturystyczny

http://4.bp.blogspot.com/-FQ2PZKV4fyc/UP7OANTMcYI/AAAAAAAARAw/NahiOiZI06w/s400/10.jpg

Joe Weider, znany również jako „Master Blaster”, pozostaje jedną z najbardziej kontrowersyjnych postaci w świecie fitness i kulturystyki; Mimo to, kochany lub nienawidzony, nie można zaprzeczyć, że miał on ogromny wpływ na praktycznie wszystkie siłownie na całym świecie, a tym bardziej, gdy jego popularność skłoniła go do kierowania głównym wydarzeniem międzynarodowym, Mr. Olympia, który do dziś pamięta go jako największego .

Ale poza tym Joe spopularyzował Zasady Weidera, kompilację przewodników i metod pomagających kulturystom i praktykom kulturystyki w osiągnięciu pełnego potencjału, i chociaż zasady te są często mylone „nauka o siłowni”, wiele z ich zasad, takich jak instynktowne szkolenie, ma solidne badania, które potwierdzają ich wykorzystanie.

Instynktowny trening nakazuje, aby intensywność treningu opierała się na tym, jak się czujesz podczas danej sesji; w istocie, używając kombinacji doświadczenia i „instynkt” jest niezbędny do prowadzenia treningów, ponieważ rozwiązuje krytyczne punkty, takie jak brak snu, zarządzanie odżywianiem, problemy w relacjach, stres lub ból, które mogą negatywnie wpływać na zdolność do trenowania z maksymalnym potencjałem każdego dnia.

Ostatnie badania wydają się stanowić naukowe rozwiązanie dla instynktownej techniki szkolenia, ponieważ w kręgach naukowych nazywa się tę strategię „szkolenie z samoregulacji” a naukowcy w jakiś sposób ocenili jego zastosowanie w różnych elastycznych szablonach periodyzacji.

– W ostatnim badaniu 16 wolontariuszy początkujących kulturystów podzielono na dwie grupy treningowe.
– Wszyscy uczestnicy dwa razy w tygodniu wykonywali ten sam trening i ten sam schemat maksymalnej liczby powtórzeń (10 RM, 15 RM i 20 RM).
 – Ale jedna grupa przeprowadziła program ściśle, podczas gdy druga grupa mogła wybrać swój trening w oparciu o fizyczne i psychiczne usposobienie.

Pod koniec 12-tygodniowego okresu treningowego osoby, które instynktownie zwiększyły siłę nacisku na nogi o około 62 kg w porównaniu ze wzrostem tylko o 16 kg w grupie kontrolnej; Ale pomimo tych wyjątkowych wyników u początkujących, powinien on być stosowany przez zaawansowanych praktyków, aby uzyskać większe korzyści poprzez dostrajanie mentalne, fizyczne lub emocjonalne, które są czynnikami wpływającymi na zdolność treningu.

CZYTAĆ  Entrenador Personal Nacho Villalba

Ta umiejętność jest rozwijana dopiero po długim czasie poświęconym na trening; Początkujący po prostu nie ma jeszcze wystarczających umiejętności treningowych, aby zrozumieć, jaka jest jego codzienna zdolność do stosowania maksymalnej wydajności, co może prowadzić do miernych wyników, ale ta technika ma również wady, ponieważ jeśli nie ma wysokiej motywacji do trenowania, elastyczna natura strategii stanowi szybką i łatwą wymówkę, aby się lenić

Ważne jest, aby pamiętać, że uczciwość i dyscyplina mogą być specjalnymi warunkami do wykonywania tradycyjnej periodyzacji; z drugiej strony doprowadzenie tego do skrajności i przekonanie, że nie ma żadnych ograniczeń, może doprowadzić organizm do niebezpiecznego stanu przetrenowania, postępów ostracyzujących i narażających zdrowie.

Niezależnie od subiektywnych odczuć najlepiej jest uwzględnić cykle rozładowywania lub odciążania podczas sezonu treningowego.