Marzec 5, 2021

Ile wiesz o Rosji 5 faktów, których nie znasz! (Część I)

rosja_0

Rosja, największy kraj na świecie, z 11 strefami czasowymi, niesamowitą historią, bogatą kulturą i pięknymi miejscami, jest naprawdę niesamowitym krajem i domem dla jednego z najbardziej znanych napojów alkoholowych na świecie: wódki. Ale jest jeszcze druga strona Rosji pełna tajemnic. Oto kilka fascynujących rzeczy na temat tego kraju, który jest większy niż kiedyś planeta Pluton.

Mężczyźni są gorsi

http://tiosabiasque.com/wp-content/uploads/2018/04/Rusia-4.jpg

W 2014 r. Rosyjski państwowy komitet statystyczny opublikował fascynujący fakt, że w Rosji było o 10,5 miliona więcej kobiet niż mężczyzn. Problemem nie jest to, że każdego roku rodzi się więcej dzieci. W rzeczywistości liczba dzieci i niemowląt jest praktycznie taka sama. Problem pojawia się później, gdy mężczyźni zaczynają tracić życie z powodu stresu, problemów z piciem i wypadków samochodowych.

Są dobre w prawie wszystkich dyscyplinach sportowych

http://tiosabiasque.com/wp-content/uploads/2018/04/Rusia-6.jpgRosja znana jest ze swoich sportowców. Sport jest bardzo ważny, szczególnie w zawodach. Zawodowi tenisistki Maria Sharapova i Anna Kournikova zostali międzynarodowymi gwiazdami, hokeista Siergiej Fiodorow miał duży wpływ na ich sport, a Jelena Isinbajewa, dwukrotna złota medalistka olimpijska i trzykrotna mistrzyni świata, jest rekordem świata. Wiele złotych medali zdobywa się w ulubionej gimnastyce Rosji. Ze wszystkich igrzysk olimpijskich Rosja jest jednym z krajów, które zdobyły najwięcej medali.

Dobrze sobie radzą z podnoszeniem ciężarów

http://tiosabiasque.com/wp-content/uploads/2018/04/Rusia-1.jpgKulturystyka i podnoszenie ciężarów to popularne sporty dla kobiet i mężczyzn w Rosji. Niektóre z najlepszych kobiet znanych kulturystek to Nadieżda Aleksandrowna Jewstijewina, która zdobyła złoty medal, gdy miała 17 lat, oraz Maryana Naumova, najmłodsza mistrzyni świata w podnoszeniu ciężarów w historii.

Wydaje się być fanem Pepsi

http://tiosabiasque.com/wp-content/uploads/2018/04/Rusia-2.jpg

Podczas oglądania telewizji „debata na temat gotowania” między wiceprezydentem Richardem Nixonem a premierem Związku Radzieckiego Nikitą Chruszczowem w 1959 r., dwóch polityków podzieliło niektóre poglądy polityczne, ale także podzieliło Pepsi. Napoje bezalkoholowe praktycznie nie istniały wówczas w Rosji i w USA. USA. Chodziło o Coca-Cola. Dziś Rosja jest drugim co do wielkości rynkiem Pepsi na świecie.

CZYTAĆ  „Trump jest terminatorem, chce zakończyć postęp i przyszłość” Schwarzenegger

Kobiety i polityka

http://tiosabiasque.com/wp-content/uploads/2018/04/Rusia-3.jpgWiele kobiet udało się odegrać ważną rolę w rosyjskiej polityce, niezależnie od tego, że Rosja jest uważana za kraj konserwatywny. Jedną z tych kobiet jest Ukrainka Natalia Poklonskaya. Poklonskaya, były prokurator ukraiński, jest teraz zastępcą Dumy Państwowej, niższej izby rosyjskiego Zgromadzenia Federalnego.